.:: NOVINKY ::.

ROK 2010
ROK 2009
ROK 2007

 


 

    Historie chovu foxteriérů drsnosrstých v naší rodině začala u mého otce.

     Když jsem se v roce 1979 narodil, vlastnil můj otec již dva roky fenku foxteriéra drsnosrstého ZINU Z HAMBALEK od chovatele p. Klimeše z Bušína.Tato fenka byla využívána v myslivecké praxi,  hlavně při norování, při kterém slavila nemalé úspěchy.


Zina z Hambalek


     A protože otec začal mít slabost pro foxteriéry, pořidil si krátce na to druhou drsnosrstou fenku od chovatele p.Karoli ze Sobotína, která se jmenovala BOJKA OD MERTY, tato fenka byla také výborný norník. V roce 1986 obě tyto fenky ukončily svůj život. A protože můj otec zatoužil opět po foxteriérovi, zakoupil v roce 1987 opět fenku foxteriéra drsnosrstého FIFI Z HAMBALEK, a s touto fenkou začaly i mé první dětské lovecké zážitky. Fify se dožila věku 10ti let.

     Když jsem v roce 1997 složil zkoušky z myslivosti, rozhodoval jsem se, jakého si pořídit psa, nakonec jsem se rozhodl pro foxteriéra drsnosrstého.Z  chovatelské stanice Z VISELCU, od chovatele p. Komárka, jsem si dovezl svou první drsnosrstou fenku, která se jmenovala GELA.Tato fenka složila ZV a bezkontaktní norování a absolvovala výstavu,kde obdržela ocenění velmi dobrá. Bohužel ve dvou letech tragicky zahynula při výkonu myslivecké praxe.


  


     A protože jsme nechtěli být bez foxteriéra, zanedlouho jsme si pořídili další fenku KIRBY TAJFUN  od chovatele p. Adámka.Tato fena slaví úspěchy při výkonu myslivecké praxe. Hlavně je výborný norník. Kirby složila zkoušky vloh, NL, MSBL a stala se JCHČR CHČR, CHPL.

     V roce 2001 vznikla naše chovatelská stanice Z BENKOVSKÉHO KOPCE. Jméno jsme vybrali podle místa, kde zahynula naše první fenka Gela z Viselců.
 
    V roce 2002 Kirby vrhla svá první štěňata a tak začal náš chov, který se úspěšně rozrůstá a na který se můžete  podívat na našich stránkách.

 

                                                                                                                      Chovatelská stanice
                                                                                                                  z BENKOVSKÉHO KOPCE